Dlaczego warto zatrudnić projektanta wnętrz?


Podjęcie współpracy z projektantem wnętrz nie zawsze jest kwestią oczywistą. Często wręcz uważa się to za niepotrzebny wydatek.
Poniżej przedstawię Wam więc zalety kupna projektu wnętrza, które w dużym stopniu powinny przekonać Was do tego, aby na taką współpracę się jednak zdecydować.

Zacznijmy od tego, co możecie niewątpliwie zaoszczędzić, dzięki powierzeniu projektantowi Waszego wnętrza:

Oszczędność czasu

Projektant ma wiedzę z szerokiego zakresu ergonomii wnętrz, materiałoznawstwa oraz wielu innych pokrewnych dziedzin, z których na bieżąco się szkoli. Ułożenie poszczególnych elementów wyposażenia względem siebie, dobranie kolorów i tekstur lub jakościowo dobrych materiałów to oczywiście tylko kropla w morzu jego umiejętności.

Nie mając odpowiedniej wiedzy w tym zakresie, samodzielne wyszukiwanie informacji bezsprzecznie zajmuje bardzo dużo czasu!

Zdecydowanie, moglibyście go poświęcić na czas spędzony z rodziną lub czytanie ulubionej książki.

Oszczędność pieniędzy

Czy zdarzyło Wam się, że wymalowaliście ścianę na jakiś kolor lub położyliście płytki na podłodze i od razu wiedzieliście, że to nie jest to czego oczekiwaliście? Stworzenie wizualizacji 3D przede wszystkim pozwala uniknąć takich niespodzianek, a nawet powiem więcej, pozwoli rozważyć różne opcje kolorystyczne lub sprawdzić warianty układów funkcjonalnych.

Projektant wnętrz może do gotowego modelu 3D wprowadzić dowolne poprawki, które jeszcze przed remontem możecie przeanalizować. Zaoszczędzicie tym samym pieniądze na kolejnych zakupionych do poprawek materiałach czy meblach.

Innym istotnym aspektem jest to, że projektant może zaproponować tańsze alternatywy rozwiązań niż te, które bez jego pomocy byście wybrali. W ogólnym rozrachunku może okazać się nawet, że zaoszczędzone na tych rozwiązaniach pieniądze będą równe cenie za projekt wnętrza. Co oznacza, że prawdopodobnie, jeśli jednak zdecydujecie się na współpracę z projektantem wcale nie wydacie na całość więcej. Możliwe, że nawet trochę kasy zostanie jeszcze w kieszeni na parapetówę.

Oszczędność nerwów

Osoby, które są już po remoncie, doskonale wiedzą co ten podpunkt oznacza. Sama pamiętam jak wiele lat temu, nie mogłam spać w nocy, zastanawiając się jaki kolor sofy wybrać i czy producent, u którego ją zamówiłam, na pewno się sprawdzi. Oczywiście projektant nie jest w stanie za Was podjąć wszystkich decyzji. Zaproponuje jednak takie rozwiązania, które wie, że się sprawdzają. Mimo wszystko, jeśli wybierzecie produkt, który będzie dla niego nieznany, to właśnie on będzie dźwigał ciężar czynności zmierzających do jego zweryfikowania. Wy będziecie mogli spać spokojnie, czekając na rezultaty poszukiwań.

Okej, wiecie już, co możecie zaoszczędzić. Przejdźmy w takim razie do tego, co możecie zyskać – bo przecież głównie to Was interesuje:

W pełni funkcjonalnie rozplanowane wnętrze

Co to właściwie znaczy funkcjonalnie?

Najprościej tłumacząc – na podstawie wywiadu projektant rozważy wszelkie warianty spędzania przez Was czasu w domu i zaproponuje takie rozwiązania, które ułatwią Wam codzienne czynności.

Mam na myśli takie elementy jak odpowiednio rozplanowana kuchnia, odległości w przejściach pomiędzy meblami oraz wiele innych. Czasami projektant widzi takie rozwiązania, o których nigdy byście sami nie pomyśleli, a które mogą znacznie ułatwić Wam życie lub wprowadzić do wnętrza więcej światła i przestrzeni.

Wnętrze stylistycznie zgodne z Waszymi oczekiwaniami

Darujmy sobie już temat mody. Osobiście ten temat mnie drażni, bo nie lubię, jak ktoś narzuca mi co powinnam na siebie włożyć, jakim samochodem jeździć, czy w jakim wnętrzu mieszkać. To nie tak, że nie śledzę obecnie panujących trendów, ale lubię wybrać sobie elementy, które do mnie pasują i wpasować je w swoje życie – nigdy odwrotnie. W pierwszych etapach pracy z projektantem podejmujecie dialog, w którym opowiadacie o tym, co Wam się podoba i w jakich wnętrzach dobrze się czujecie. Na podstawie zebranych informacji projektant stara się stworzyć Wasze wymarzone wnętrze.

Ponownie też podkreślam – wymarzone, czyli takie, w którym będziecie się świetnie czuć, a nie takie, które będzie podobało się przede wszystkim sąsiadowi (no, chyba że to właśnie jest Waszym marzeniem).

Wnętrze zgodne z budżetem

O pieniądzach już było wcześniej, ale jestem świadoma, że jest to dość istotny podpunkt. Projektant wnętrz we wstępnym wywiadzie powinien zapytać Was o to, jaką kwotę chcielibyście przeznaczyć na remont. W trakcie tworzenia projektu dopasuje wybrane wyposażenie oraz rozwiązania właśnie do określonego budżetu. Jeśli mimo wszystko założona kwota zostanie w trakcie projektu przekroczona, a Wy nie będziecie brali pod uwagę jej zwiększenia, projektant zrobi wszystko, żeby zaproponować Wam tańsze zamienniki użytych produktów, aby wszystko się odpowiednio skalkulowało.

Wygląd podnoszący wartość nieruchomości

Praca projektanta wnętrz nie polega tylko na tworzeniu wizualizacji lub dokumentacji. Osoba ta może udzielić wskazówek, ale też podrasować wnętrze, aby podnieść jego wartość przy sprzedaży lub wynajmie.

Projektanci znają sztuczki, dzięki którym wnętrza stają się dużo atrakcyjniejsze dla potencjalnych kupców lub wynajmujących.

Chcesz być na bieżąco z moimi projektami? Zaobserwuj mnie na instagramie @kaja_projektuje.
Szukasz drobnych wskazówek związanych z urządzaniem wnętrz? Zaobserwuj mnie na tik-toku @kaja_projektuje.

Kliknij i zacznij ze mną swoją przygodę z wymarzonym wnętrzem.

Masz jakieś pytania lub wątpliwości?